Skip to main content

Služby

Překlady

Korektury

Výuka chorvatštiny

Moderování

Pro prvotní kontakt prosím využijte poptávkový formulář nebo e-mailovou adresu. Vaše požadavky si prostuduji a obratem vás kontaktuji. Na poptávky týkající se moderování zareaguji nejpozději do 48 hodin.

Poté, co je poptávka z mojí i vaší strany potvrzena, se pouštím do jejího zpracování.

Překlady

Nabízím překlady běžných i odborných textů z chorvatštiny a srbštiny do českého jazyka a z češtiny do chorvatštiny.

Cena:

  • z chorvatštiny a srbštiny do češtiny: od 330 Kč/normostrana
  • z češtiny do chorvatštiny: od 370 Kč/normostrana

Jedna normostrana: 1800 znaků včetně mezer (MS Word: Revize – Počet slov – Znaky vč. mezer : 1800 = výsledný počet normostran).

Ceny jsou orientační, vždy záleží na individuálním posouzení konkrétní zakázky.

Za poslední dobu jsem se věnoval především překladům návodů (Nisen, s. r. o.), newsletterů (Hooky, s. r. o.), popisů produktů (ForCamping, s. r. o., SPORTISIMO, s. r. o.), tzv. turistických vizitek (Wander Book, s. r. o.) či textů týkajících se aktuální situace ohledně obchodování na trzích – měnové páry, akcie apod. (QUAENTAS, s. r. o.). Zkušenost mám mimo jiné také s překlady technické dokumentace (WOMBAT, s. r. o. – překlad dokumentace vztahující se k procesu sanace kanalizačních kolektorů).

V rámci překladu z češtiny do chorvatštiny nabízím služby zejména v oblasti překladu marketingových textů.

Moje přednosti: individuální přístup, flexibilita, dobrá znalost chorvatských reálií.

Ukázka překladuChci překlad

Korektury

Potřebujete korekturu své bakalářské/diplomové práce, informačních
a propagačních materiálů, článků či jakýchkoliv jiných (např. firemních) dokumentů?

Korektury provádím nejčastěji ve formátech .doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, dle domluvy i v dalších.

Cena je stanovena na základě počtu normostran a náročnosti. Jedna normostrana: 1800 znaků včetně mezer (MS Word: Revize – Počet slov – Znaky vč. mezer : 1800 = výsledný počet normostran).

Termín dodání:

  • standardní (do 5 pracovních dní)
  • expresní (do 48 hodin), v případě dohody i dříve – do 24 hodin však pouze texty v rozsahu do 15 normostran (stylistická korektura), respektive 20 normostran (pouze jazyková korektura)

Jazyková korektura

(gramatická a pravopisná korektura, oprava překlepů + pouze základní stylistická úprava)

STANDARD: 75 Kč/normostrana

EXPRES: 90 Kč/normostrana

Stylistická korektura

(jazyková korektura včetně úpravy stylistiky – stavba souvětí, nahrazení často se opakujících či nevhodných výrazů apod.)

STANDARD: 100 Kč/normostrana

EXPRES: 125 Kč/normostrana

Při dlouhodobé spolupráci je cena stanovena individuálně.

Speciální nabídka pro studenty (práce bakalářské, diplomové, seminární a další):

Jazyková korektura

STANDARD: 55 Kč/normostrana

EXPRES: 65 Kč/normostrana

Stylistická korektura

STANDARD: 75 Kč/normostrana

EXPRES: 85 Kč/normostrana

Uvedené ceny jsou za každou započatou NS.

Chci korekturu

Výuka chorvatštiny

Máte pocit, že nastal čas, abyste v zemi, kde se cítíte jako doma, byli více než jen zahraničním turistou? Můžete toho snadno docílit. Věřte, že i elementární znalost místního jazyka vám může kromě sympatií ze strany rodilých mluvčích přinést také řadu výhod, o kterých jste možná neměli ani tušení. Chcete se naučit základy chorvatštiny, které využijete v praxi, nebo zlepšit své dosavadní znalosti?

V rámci individuální výuky se zaměřuji především na začátečníky, kteří si díky osvojení základní gramatiky a příslušné slovní zásoby poradí v běžných situacích, do nichž se během pobytu v této krásné zemi dostanou. Mou prioritou je totiž to, abyste se naučili to užitečné, to, co už nezapomenete. Moc rád vám také pomohu zdokonalit vaši chorvatštinu v případě, že už nějaké znalosti máte.

Díky studijním materiálům se navíc lépe seznámíte s chorvatskými reáliemi. Důraz kladu také na tzv. false friends, tedy záludná slovíčka, která se vyskytují v češtině i chorvatštině, ale s úplně jiným významem (a jsou jich až stovky). V tomto směru už se tak nikdy nedostanete do potíží.

Výuka probíhá online, a to prostřednictvím aplikace Zoom nebo Skype.

Cena: 500 Kč/45 min.

Máte ve svém okolí někoho, kdo by se taky rád učil chorvatsky a jehož jazyková úroveň je přibližně stejná jako ta vaše? Pojďte taje tohoto jihoslovanského jazyka objevovat společně, výuka vás navíc vyjde levněji.

Cena: 780 Kč/45 min. (celkem 2 osoby)

Chci výuku

Moderování

V rámci svého studia jsem prošel výcvikem vedoucím k osvojení si různých stylů moderování (příprava a moderování reportáží, moderování na klíčovací ploše, moderování lifestylových pořadů, moderování zpravodajské relace, moderování rozhlasového pásma), zkušenost mám však i s moderováním plesů nebo knižního veletrhu. Aktuálně také moderuji kvízové večery a působím jako moderátor zpráv v Českém rozhlase.

U reportáží, spotů či jiných videí (nejen) propagačního charakteru nabízím na základě individuální dohody možnost aktivně se podílet na dramaturgii. Zjednodušeně řečeno: co, kdy a jak v daném videu zazní.

V případě potřeby jsem schopen zajistit také kameramana pro natočení a střih snímku do finální podoby (odbornost a kvalita jsou samozřejmostí).

Se zákazníkem v takovém případě konzultuji jednotlivé kroky v průběhu celého procesu, tak aby výsledek odpovídal jeho představám a byl maximálně spokojený (zákazník schvaluje scénář, hudbu i výslednou podobu snímku).

Značně pozitivně jsem nakloněn spolupráci při tvorbě videí, které se tematicky týkají pomoci opuštěným zvířatům a propagace této problematiky (kočičí útulky apod.). Zaměření tímto směrem však rozhodně není podmínkou, obrátit se na mě můžete i s jakýmkoliv jiným požadavkem.

Chci moderátora